17. Európai Dísznövény és Kertművészeti Napok

FIGYELEM!

A DÍSZNÖVÉNY ÉS KERTMŰVÉSZETI NAPOK IDEJE ALATT

A VEZETETT KASTÉLYLÁTOGATÁS SZÜNETEL!



PROGRAM

Június 4. péntek / Friday, June 4th

10:00 A standok megnyitása csak a szakma képviselőinek / Opening of the stands only to the professionals

 

10:30 Bogárháton és Gaja Környezetvédő Egyesületek: „Együtt a vízzel, együtt a vízért” – környezeti foglalkozás ovisoknak / „Together with water, together for water” program for kingergarten

 

12:30 A Napokat megnyitják / Opening of the Garden show by

Károlyi György és Angelica

Her Excellency Madame Pascale Andreani, the Ambassador of the French Republic

His Excellency Mr Jorge Rosa de Oliveira the Ambassador of Portugal

Prof João Henriques, Director of the Camões Institute,

Mr. Simon Konobelj, Chargé d'Affaires, Embassy of Slovenia

 

14:00 Látogatók fogadása / Opening to the public

 

Díszvendég előadások / Guest of Honor Lectures

(Jelenléti vagy online / Face to face vagy webinar: Főispáni nagyterem)

 

14:30 Prof. Pedro Arsénio, Lisszaboni Egyetem, Agronómiai Intézet: « Tereprendezési kérdések és klímaváltozás / Present day Landscape Management Issues and climate changes in Portugal » 

 

15:00 Tomaž Hrovat, Szlovén Erdészeti Szolgálat: « Erdő és víz – két természeti erőforrás összefonódása / Forest and water – interweaving of two natural resources »

 

15:30 Simone Belmondo, WeTRUF (Fr) : « Tudományos innováció a szarvasgomba-kultúra vízgazdálkodásában /Culturtruff: scientific innovation for the water management in the truffe culture)

 

16:30  Tölgyfaültetés Kósa Géza emlékére / Oak tree  plantation in memoriam  Kósa Géza

 

Kiállítások: a belső terek csak védettségi igazolvánnyal látogathatók / The indoor exhibitions only acessible with vaccination certificate

 

 

17:00 Ünnepi hangverseny az Alba Regia Szimfonikus Zenekarral / Opening concert by the Alba Regia Symphonic Orchestra

 

 

Mindennap / Every day:

Folyamatosan:  büfé 20 óráig és étterem 21 óráig / Buffet until 8 pm and Restaurant until 9 pm


Június 5. szombat / Saturday, June 5th

 

9:00 A standok megnyitása a látogatóknak / Opening of the stands

 

11:30–13:00 Gaja Környezetvédő Egyesület, a Humusz Szövetség Fejér Megyei Tagszervezete, Székesfehérvár (a « gyermekek zöld szigete » mellet): A komposzt elkészítésének bemutatása / Compost preparation demonstration )

 

Előadások / Lectures

(Jelenléti vagy online / Face to face or webinar: Főispáni nagyterem)

 

Kiemelt téma / Main theme:

A víz- és erdőgazdálkodás ismereteinek átadása /

Transmission of knowledge in water and forestry management

 

12:00 Zólyomi Zsolt parfümőr, illattanácsadó:  « Erdők, vizek illatai / Scents of forests and waters »

 

14:30 Andrésiné Dr. Ambrus Ildikó, Országos Erdészeti Egyesület Oktatási szakosztálya: « Változások az erdészeti szakképzésben / Changes in forestry training »

 

15:00 Debreczy Zsolt és Rácz Istvàn: « Egy zóna – öt klíma : a hő- és vízelosztás szerepe a természetben és egy arborétumban / One climate zone – five climates : the role of temperature and water distribution in the nature and in an arboretum »

 

15:30 Könczey Réka, Magyar Környezeti Nevelési Egyesület: « Biodiverzitás tanulása: élmények, tudás, kötődés / Learning biodiversity: experiences in, understanding of, attachment to nature »

 

16:00 Botanikai séta a parkban / Botanical walk in the park (indulás / departure: 2c stand): Zsolnai Balázs kertészmérnök, növényorvossal

 

16:30 Könyvdedikálás / Book dedication : Bach Évi: « Erdőfürdő »

 

17:00 Ünnepi hangverseny az Alba Regia Szimfonikus Zenekarral / Concert by the Alba Regia Symphonic Orchestra

 

19:30 A standok zárása / Closing of the stands

 

 Családi és gyermekprogramok a « Gyerekek zöld szigetén » és standokon /
Children programs on the « Children’s  green island » and  on stands  2c, U5, U5b, 19b, 44

10:00–18:00 Lovaglás és lovaskocsizás / Horse-riding and horse carriage rides
10:00–17:00 Fekete Sas Patikamúzeum: Interaktív gyógynövény programok / Interactive program around herbs

10:00–17:00 Parcz Anna: Nemez virág és madár készítése / Wollen flowers and birds ceation

11:00–16:00 Bubutimart: Manóvilág és Alkotó-Manóműhely / The Elves little kingdom with workshop

13:00–18:00 Sevella Zsuzsanna: « Lásd virágosan a világot! » vizuális-alkotó családi program / See the world in flowers

15:00–18:00  Kertészeti műhely / Gardening workshop for children

 


Június 6. vasárnap /Sunday, June 6th

 

9:00 A standok megnyitása a látogatóknak / Opening of the stands

 

11:00 Farkas Szilvia szarvasgombász, szarvasgombász-kutya kiképző : Szarvasgombász kutyabemutató / Truffe outdiging dogs training presentation and demonstration

 

11:30–13:00 Gaja Környezetvédő Egyesület, a Humusz Szövetség Fejér Megyei Tagszervezete, Székesfehérvár (a « gyermekek zöld szigete » mellet): A komposzt elkészítésének bemutatása / Compost preparation demonstration)

 

11 :30 Könyvdedikálás / Book dedication: « Ásásmentes biokert »

 

Előadások / Lectures


A 2020-as díszvendégek előadásai The 2020 guests of honour


(Jelenléti vagy online / Face to face vagy webinar : Főispáni nagyterem)

 

14:00 Thalmeiner Tünde, Kleszken Tímea: « A nagyváradi barokk palota történeti kertjének felújtása, biodiverzitásána fejlesztése, fenntartható kezelése / Renovation, development and sustainable management of biodiversity of the historic garden of the Nagyvárad Baroque palace »

 

14:30 Tim Grossmann, Bürgerpark, Bréma : « A brémai Bürgerpark / The Bürgerpark of Bremen »

 

15:00 Ivan Simic, Arboretum Hazu, Horvátország : « A Hazu Arborétum / The Hazu Arboretum »

 

16:30 A „Legszebb stand” cím odaítélése (a díj szponzorai a Károlyi József Alapítvány és a párizsi Balassi Intézet) / Awarding of the Prize of the Most Beautiful Stand (Sponsored by the Joseph Károlyi Foundation and the Hungarian Balassi Institute, Paris)

 

17:00 Botanikai séta a parkban / Botanical walk in the park (indulás / departure: 2c stand): Zsolnai Balázs kertészmérnök, növényorvossal

19:30 A standok zárása / Closing of the stands

 

 Családi és gyermekprogramok a « Gyerekek zöld szigetén » és a standokon /
Children programs on the « Children’s  green island » and  on stands  2c, U5, U5b, 19b, 44

10:00–18:00 Lovaglás és lovaskocsizás / Horse-riding and horse carriage rides
10:00–17:00 Fekete Sas Patikamúzeum: Interaktív gyógynövény programok / Interactive program around herbs

10:00–17:00 Parcz Anna: Nemez virág és madár készítése / Wollen flowers and birds ceation

11:00–16:00 Bubutimart: Manóvilág és Alkotó-Manóműhely / The Elves little kingdom with workshop

13:00–18:00 Sevella Zsuzsanna: « Lásd virágosan a világot! » vizuális-alkotó családi program / See the world in flowers

15:00–18:00  Kertészeti műhely / Gardening workshop for children

 


Tájékoztatás : Tel. 06 21 311 04 26 ; info@karolyikastely.huwww.karolyi.org.hu

Megosztás a közösségi oldalakon